Inschrijving nieuwsbrief
 
 
Metaalinfo
Referteprijzen

Referteprijzen materialen

De tarieven zijn op basis van de pariteit van de Belgische fabrieken, voor de basisafmetingen of anders voor courante afmetingen, zonder extra’s en zonder andere kortingen dan de eventueel gepubliceerde tijdelijke kortingen.

De basisprijs van het courante staal is die van het staal AE 235A of het vergelijkbare ; voor kwaliteitsstaal is de basisprijs die van het staal AE 235C en AE 255D volgens NBN of vergelijkbare norm. Voor de andere balken met grote flenzen en de beschoeiingsplanken worden eveneens de Luxemburgse tarieven in aanmerking genomen.

Het is gebleken dat de werkelijk toegepaste prijzen bij ferrometalen verschillen van de prijzen in de tarieflijsten (de zogenaamde baremas). Er wordt daarom enkel rekening gehouden met de rele marktprijs. Deze prijzen evolueren volgens de basisprijzen en de op de markt toegepaste extras. Zij kunnen dus beschouwd worden als representatief voor de markttendens en gelden ook als de prijzen voor openbare werken.

De hieronder vermelde prijzen zijn uitgedrukt per ton (tenzij anders aangegeven).

De aangeduide maanden beslaan de prijzen voor het grootste deel van de voorafgaande maand waarin ze werden genoteerd door de Commissie bij de Afdeling Prijzen en Mededinging van het Ministerie. Bijv. als het Ministerie van Economische Zaken de prijsnoteringen bekendmaakt van 16 april tot 15 mei, duiden wij aan mei, om aan te geven in welke maand ze als referte kunnen gebruikt worden!

U kan een historisch overzicht vanaf 1986 bekomen van de marktprijzen van elk materiaal bij ons redactiesecretariaat.

Voor actuele prijzen: tel. 051/25.21.00

 Maak uw keuze




Ferrometalen

FERROMETALEN (prijzen in euro)AugustusSeptemberOktoberNovemberDecember 2017
Vormgietijzer O.W. 227 - 228 - 229951,00984,001.015979,00989,00
Profielstaal
Categorie 1
Courant staal AE 235A (NBN 21.101) O.W. 2171813,001900,001.9401.9942.026
Kwaliteitsstaal AE 235C volgens NBN 21.1011813,001900,001.9401.9942.026
Kwaliteitsstaal AE 355D (NBN 21.101) - O.W. 2101950,002044,002.0872.1452.179
Categorie 2b 1-2-3
Courant staal AE 235 A volgens NBN 21.1011893,001984,002.0262.0832.116
Kwaliteitsstaal AE 235 C volgens NBN 21.1011893,001984,002.0262.0832.116
Kwaliteitsstaal AE 355 D volgens NBN 21.1011967,002061,002.1042.1632.198
Staafstaal
Courant staal kwaliteit AE 235 A O.W. 2191573,001689,001.7581.8201.840
Andere kwaliteiten AE 355 C, AE 355 D O.W. 2111704,001830,001.9051.9721.994
Betonijzer
Effectieve prijs af fabriek voor 25 ton O.W. 218693,84733,46774,07777,63780,79
Effectieve prijs, extra gewogen, diameters 10, 12, 14, 16, 20, 25, 32 en 40 mm O.W. 224973,821013,441.054,051.057,611.060,77
Index betonstaal - Grymafer : zie www.grymafer.be/default.aspx?PageId=313noteringen per week !
Dikke platen
Courant staal A 320 O.W. 2201770,001795,001.8171.8281.837
Kwaliteitsstaal AE 235A1776,001801,001.8231.8341.843
Kwaliteitsstaal AE 355D O.W. 2121833,001859,001.8811.8921.901
Halfdikke platen
Courant staal A 320 O.W. 2161532,001606,001.6411.6661.686
Kwaliteitsstaal AE 235A1541,001615,001.6511.6761.696
Koudgewalste dunne platen
Dikte 0,50 mm1324,001324,001.3701.3711.405
Dikte 1 mm O.W. 2051278,001278,001.3231.3241.357
Dikte 2 mm1276,001276,001.3211.3221.355
Warmgewalste dunne platen
Courant staal A 320 dikte 1,50 mm O.W. 2211541,001556,001.6091.6251.627
Courant staal A 320 dikte 2 mm O.W. 2221512,001527,001.5791.5951.597
Courant staal A 320 dikte 2,75 mm O.W. 2231509,001524,001.5761.5921.594
Kwaliteitsstaal AE 235A 1,5 mm dik1554,001570,001.6231.6391.641
Kwaliteitsstaal AE 235A 2 mm dik1518,001533,001.5851.6011.603
Kwaliteitsstaal AE 235A 2,75mm dik1518,001533,001.5851.6011.603
Damplanken courant staal kwaliteit PAE 320 (lengte 18 tot 30 m) O.W. 2261905,001934,001.9341.9341.934
Gegalvaniseerde platen op spoelen per 5 ton en meer, nominale lading 275 gr/m2 Zn, dubbele kant dikte 1,5mm - breedte 1,0 m1142,001211,001.2461.2151.206
Dynamo & transformatorplaten Niet-gerichte korrels - koudgewalst/verlies 1,50 W/kg - 0,5 mm dik1966,002068,002.1762.1762.176
Dynamo & transformatorplaten : gerichte korrels/verlies 0,97 W/kg 0,3 mm dik kwaliteit M5x3573,003930,003.9303.9303.930
Elektrolytisch verzinkte platen1094,001094,001.1061.1061.106
Corrosievrij staal (norm AISI 304) Staven : prijs per kg.
(prijzen van belangrijkste Franse en Duitse leveranciers)5,635,435,545,825,82
Koudgewalst plaatijzer van 1 tot 1,2 mm5,505,315,425,695,69

Maandprjizen koudgewalst plaatijzer 1 tot 1,2 mm volgens AISI 304 genoteerd door Staalindustrie Verbond :
augustus 20173,755
juli 20173,842
juni 20173,893
mei 20173,995
april 20174,096
maart 20174,045
februari 20174,075
januari 20173,985
december 20163,840
november 20163,745
oktober 20163,671
september 20163,718
augustus 20163,552
juli 20163,552
juni 20163,558
mei 20163,495
april 20163,504
maart 20163,459
februari 20163,459
januari 20163,516
december 20153,618
november 20153,609
oktober 20153,590
september 20153,704
augustus 20153,764
juli 20153,846
juni 20153,846
mei 20153,887
april 20153,858
maart 20153,930
februari 20153,936
januari 20153,891
december 20143,873
november 20143,925
oktober 20144,057
september 20144,014
augustus 20144,007
juli 20144,001
juni 20144,002
mei 20143,828
april 20143,731
maart 20143,731
februari 20143,678
januari 20143,631
december 20133,654
november 20133,648
oktober 20133,672
september 20133,681
augustus 20133,685
juli 20133,785
juni 20133,845
mei 20133,915
april 20133,913
maart 20133,956
februari 20133,936
januari 20133,940
december 20123,873
november 20124,009
oktober 20123,987
september 20123,956
augustus 20124,022
juli 20124,061
juni 20124,034
mei 20124,034
april 20124,087
maart 20124,203
februari 20124,113
januari 20123,989
december 20113,996
november 20114,028
oktober 20114,151
september 20114,221
augustus 20114,236
juli 20114,236
juni 20114,373
mei 20114,495
april 20114,571
maart 20114,673
februari 20114,412
januari 20114,412
december 20104,287
november 20104,375
oktober 20104,283
september 20104,283
augustus 20104,214
juli 20104,325
juni 20104,500
mei 20104,450
april 20104,104
maart 20103,848
februari 20103,770
januari 20103,597

Deze tabel wordt elke maand geactualiseerd. Voor een prijzenhistoriek van een bepaald materiaal kan je bij ons terecht:
Mail: metaalinfo@adorka.be
Tel: 051/25.21.00

Sommige baremaprijzen kunnen lager zijn dan de Agoria-prijzen. In dat verband moet worden opgemerkt dat de fabrieken, die de baremaprijzen aangeven, niet volledig representatief zijn. In die zin dat hun productengamma niet alle op de markt bestaande soorten dekt.


NON FERROMETALEN

NON-FERROMETALENAugustusSeptemberOktoberNovemberDecember 2017
ZINK
Ruw zink per kg. (notering London Metal Exchange omgerekend).2,419762,526802,618722,785012,75741
Koudgewalst zink per kg. (Bladzink) Prijs Openbare Werken 0.W. 2615,735,986,206,596,52
De OW-prijs 261 volgt de procentuele prijswijziging van ruw zink
= Prijzen van groothandelaars, excl. btw.
ALUMINIUM
Plaatijzer in legering 1050 (1 x 2 m) dikte 1 tot 3 mm, per levering 1000 kg O.W. 2622,522,552,642,642,64
Ruw aluminium1,653971,720361,763061,812261,79024
ANDERE NON-FERRO METALEN
Lood (prijs Openbare Werken maand vooraf) per kg. O.W. 2591,969151,997631,995672,131872,09985
Koperdraad per kgOp 20/07: 5,99370Op 21/08: 6,36951Op 20/09: 6,26061Op 20/10: 6,76080Op 20/11: 6,56170
Elektrolytisch koper (notering LME) O.W. 2605,311275,614415,651185,914105,94816
Nikkel (prijs per kg maand vooraf)8,234419,195789,027799,6337410,22183
Ruw zilver in blokken/korrels (prijs per kg maand vooraf)450,87460,66470,81463,21465,81
Goud in blokken 999,6 % (prijs per kg. maand vooraf)34.495,6234.918,3635.539,1235.025,0135.148,76

KUNSTSTOFFEN (per kg)

KUNSTSTOFFEN (per kg) & AARDOLIEPRODUCTENAugustusSeptemberOktoberNovemberDecember 2017
PVC (polyvinylchloride) - O.W. 6721,3921,3921,4061,4101,424
PE/LD polyethyleen lage densiteit O.W. 6731,9651,9371,9702,0111,995
PE/HD polyethyleen hoge densiteit O.W. 6742,0102,0102,0442,0712,067
PP/polypropyleen1,3171,3171,3701,3991,381
UP/vloeibaar niet verzadigd polyesterhars O.W. 6713,4633,4633,4633,4633,463
Buizen in PVC1,4321,4321,4511,4641,464
Buizen in PE/LD1,8261,8261,8861,9261,876
Buizen in PE/HD (nieuwe basis) (kwaliteit uitpersing buizen) - O.W. 6752,2132,2132,2462,2802,280
Gasolie (min. 2000 l. afname), voor verwarming en motoren buiten openbare weg, per l., excl. btw - O.W. 5500,43610,45230,47150,48460,5139
Diesel 10 ppm wegvervoer - Prijs exclusief BTW - O.W. 549ter1,06061,07631,09561,11641,1383

Adorka bvba - Meensesteenweg 219 - B-8800 Roeselare - T. 051/25 21 00 - F. 051/25 21 01 - info@adorka.be
BE 0452.980.991 | RPR Kortrijk